Menu Close

Sosyal Medya Danışmanlığı

Create a Strong Business Plan in 1/2 The Time
placeholder
placeholder
placeholder

Sosyal Medya Yönetimi

Pazarlama stratejilerinin dijitalleşmesiyle birlikte hayatımızda önemli bir yer edinen sosyal medya kanalları, iş dünyasını etkilediği gibi iletişim süreçlerini de etkilemeye başladı.

Sosyal medya kanallarının bu denli etkili olmasının arkasında önemli parametreler yer alıyor. Birincisi geleneksel mecralardan çok farklı, alışılmış kurallar sosyal medyada geçerli değil. Kontrol ve kumandanın tüketicinin elinde olması, marka/kurumların işini zorlaştırmakla birlikte yepyeni bir iletişim modelinin de doğmasını sağladı. Tüketicinin merkeze alındığı, deneyim odaklı bir iletişim modeli…

Kurumunuza Neler Kazandırır?

Sosyal medya yönetimi, günlük ortalama 1 milyar kişinin kullandığı sosyal medyada  günümüzde iş dünyası için olmazsa olmazdır.

Sağlıklı temeller üzerine konumlandırılmış sosyal medya yönetimi, marka/kurumun dijital alandaki en güçlü temsilcisi olacağından doğru ifade dili geliştirir. Doğru bir algı yönetimi ile marka/kurumun hedeflerine ulaşması için etkili bir yol sunar. Marka/kurumun stratejileri, sürekli değişen tüketici beklentileri ve ilgili sektörün iç ve dış dinamiklerini merkeze alarak yürütülen sosyal medya yönetimi, kurum/marka değerini ve güvenirliğini arttırır.

Sürekli canlı kalan sosyal medyanın uygun bir şekilde düzenli beslenmesi gereklidir. Markanızın değerlerini sosyal medyaya uygun hale getirir ve bu yönde yaratıcı içerikler üretiriz. Blog yazıları, videolar, görseller ve gifler hazırlar sosyal medya yeniliklerini yakalarız.

Sosyal medya hesaplarımız düzenli olarak takip edilir. Doğrudan gelen takipçi yorumları anında yanıtlanır. Bu şekilde müşteri memnuniyeti sağlamak marka itibarı açısından oldukça önemlidir.

Siz sosyal medyada olmasanız dahi insanlar markanız hakkında sosyal medyada konuşur! Ya da sosyal medyada yer alsanız da doğrudan sizinle iletişime geçmeyebilirler. Bu da kontrolümüz dışında olduğundan fark etmeden çığ gibi büyüyebilir. Bu yüzden sosyal medyayı uygun programlarla takip etmek önemlidir.

Markanızla ilgili oluşabilecek krizleri  araştırır ve sorunları ortaya çıkarır. Daha sonra medya takibi sosyal medya uzmanlarımız tarafından yapılır krize sebep olabilecek konular belirlenir. Yayılım sağlanmadan önlem alınır ve krizin oluşmaması sağlanır.

Halkla ilişkiler odaklı ele alınan markanız bir bütünlük sağlanarak yönetilir. Seo’ya uygun metinler ve görseller seçerek marka hesaplarınızın arama motorlarında üst sıralarda organik olarak çıkması sağlanır. Sosyal medya pazarlaması için bu oldukça önemlidir.

 Kullanıcılar markalarla etkin olarak iletişim halindeler. Kontrolsüz yapılan sayfa ve kampanya yönetimleri, marka için intihar niteliği taşıyan krizlere yol açabilir düzeydedir.

× Nasıl yardımcı olabiliriz? Powered by QuadLayers